Objawy ciążowe u faceta – czy to powód do obaw?

3907349 / Pixabay

Ciąża a mężczyzna

Czasami zdarza się tak, iż przyszły tata odczuwa objawy, które określane są jako typowo ciążowe. Może pojawiać się zwiększony apetyt, zachcianki czy nudności. Kuwada syndrom zdarza się wielu mężczyznom, a winne są hormony. Organizm dziecka bowiem także przygotowuje się do roli ojca. Wówczas spada ilość testosteronu, zwiększa się zaś ilość hormonów żeńskich. Jeśli przyszły tata odczuwa silne emocje w związku z nadchodzącym porodem i wiąże go silna więź z mama dziecka, może odczuwać objawy ciążowe.

Syndrom kuwady

Wielu mężczyzn, których partnerki są w zaawansowanej ciąży, tyje a brzuch przypomina właśnie ten ciążowy. To często powód do żartów, iż facet ma ciążowy brzuszek. Prawda jest jednak taka, iż wielu przyszłych ojców rzeczywiście odczuwa objawy, które przypisywane są na czas ciąży. Na szczęście nie jest to powodem do obaw, nie wymaga konsultacji lekarskiej.
Odczuwanie przez faceta objawów ciążowych, to tak naprawdę powód do dumy i szczęścia. Oznacza to bowiem, iż partnerów łączy wyjątkowo silna więź. To także możliwość jeszcze pełniejszego i wspólnego przeżywania tego niezwykłego, ale jednocześnie trudnego czasu. Partnerzy mogą umocnić swoją i tak już silną więź, a także wspólnie przygotować się do roli rodziców.

Podsumowanie

Mężczyźni również mogą silnie przeżywać emocje, które związane są z ciążą partnerki. Jeśli przyszłych rodziców wiąże silna więź a facet odczuwa bardzo wiele emocji w związku z ciążą partnerki, wówczas może odczuwać typowo ciążowe objawy. Taki stan nazywany jest syndromem kuwady, nie jest jednak powodem do niepokoju. To doskonała okazja do przeżywania tych emocji i stanów wspólnie z partnerką, co z pewnością może pozytywnie wpłynąć na relację. Wszystkiemu winne są hormony, warto jednak szukać pozytywnych stron i wykorzystać nowe, niesamowite możliwości. Nie każdy mężczyzna ma bowiem taką szansę, aby tak intensywnie przeżywać czas trwania ciąży swojej ukochanej partnerki.