Czego nie jadać podczas nadciśnienia?

Gadini / Pixabay

Dieta jest bardzo ważnym składnikiem naszego zdrowia. Często ją zaniedbujemy mówiąc, że odrobina dobroci w postaci jakichś słodkości czy innych produktów nie zaszkodzi. Konsekwencje takich działań są poważne. Nadciśnienie powoduje nudności, zaburzenia w widzeniu, bóle głowy, szum w uszach czy też zaburzenie naszej kondycji fizycznej. Pewnie, zioła i ruch to naturalne metody na obniżenie ciśnienia, natomiast często nie zdajemy sobie sprawy, że nasz jadłospis musi ulec zmianie gdy zmagamy się z nadciśnieniem. Pomożemy Ci wyeliminować te produkty, które nie będą poprawiały Twojej kondycji, jak i sprawimy, że efekty zobaczysz bardzo szybko.

Truciciele naszego organizmu

Problemem tego zagadnienia jest to, że to co jest dla nas szkodliwe jest bardzo przepyszne. Wielu z nas lubi sobie dobrze podjeść, przy udziale alkoholu czy innych smacznych rzeczy jak słodycze czy przysmażone mięso, które samym zapachem potrafi zanęcić niejednego.

Sól to jeden z naszych głównych wrogów. Bardzo często nadmiernie stosujemy ją do wielu produktów jak ziemniaki, mizeria czy też zupy. Szacuje się, że przy problemach z nadciśnieniem powinieneś stosować maksymalnie 1 łyżeczkę soli dziennie.

Wspomnieliśmy już o jedzeniu tłustego mięsa zawierającego wiele tłuszczu i sodu. Brak możliwości skorzystania z soli zdecydowanie ograniczy nam smak takiego posiłku, więc musimy takie “frykasy” odstawić na półkę. Ponadto jedzenie frytek czy też nabiału jak sery trzeba bardzo mocno ograniczyć.

Słodycze – kto z nas nie lubi sobie dobrze podjeść? Pączki, batony czy inne słodkości to smaki naszego dzieciństwa, a przede wszystkim wypełniacze naszego podniebienia. Niestety, to bardzo kaloryczne dania, które w dużych ilościach nie są wskazane. Raz na kilka dni możemy zjeść batona, albo kawałek czekolady, natomiast wszystko ponad to jest już niewskazane.

Alkohol to rzecz, bez której wiele imprez nie może się odbyć. Jednak jest on odpowiedzialny za skoki ciśnienia i rozszerza naczynia krwionośnie i zdecydowanie powinieneś go ograniczyć.

Warto jeszcze ograniczyć takie produkty jak białe pieczywo i przerzucić się na ciemne i unikać takich przyjemności jak kanapki z szynką, a zastąpić ten produkt owocami morza czy też rybami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest łatwą sprawą rezygnacja z jedzenia produktów dających nam wiele radości. Niestety, zdrowie jest najważniejsze i czasami musimy ponosić konsekwencje naszego złego prowadzenia się w przeszłości, bądź po prostu złego losu.