Naturalne i domowe sposoby dbania o cerę

silviarita / Pixabay

10 letnich warzywnych maseczek na piękną cerę

Lato przychodzi do nas z wieloma wyzwaniami. M.in. zadbanie o naszą cerę na wakacjach, czy urlopie jest cięższe niż w przypadku zwykłej codzienności. Zwłaszcza, że twarz jest dodatkowo wystawiona na, w gruncie rzeczy zdradliwe, promienie słońca. Mimo, że nieczęsto się o tym mówi maseczki z warzyw głównie ze względu na zawartość wartościowych makro i mikroelementów, są szczególnie dobre dla cery. A okres letni obfituje w sezonowe warzywa i owoce.

Pierwsze o co musimy zadbać to dokładne umycie i obranie warzyw, dodatkowo warto się zatroszczyć o to by produkty pochodziły ze znanych nam źródeł. Maseczka, które pomoże nam na regenerację oraz wyrównanie kolorytu skóry i nadanie jej naturalnego blasku to maseczka z marchewki. Dodatkowo podkreśla ona opaleniznę, istotne jednak jest aby nie pozostawać jej na skórze dłużej niż 5 minut, gdyż może dojść do brzydkich przebarwień. Maseczkę możemy wykonać z tartej marchwi a następnie zmyć ją ciepłą wodą. Inną warzywną maseczką jest maseczka z ziemniaka – działająca zwłaszcza na skórę trądzikową i przetłuszczającą się. Tutaj również korzystamy ze startego na drobno ziemniaka, maseczkę trzymamy na twarzy około 20 minut i zmywamy ciepłą wodą, możemy przy tym wykonać lekki masaż.

Z pewnością znana nam jest nawilżająca maseczka z ogórka. Możemy również zrobić specyfik z kapusty z dodatkiem oliwy i cytryny, gdyż składniki te bogate w witaminy oraz minerały mają bardzo dobry wpływ na cerę. Robienie warzywnych maseczek w gruncie rzeczy może przypominać robieni obiadu – tu również nie potrzebujemy specjalnych produktów tylko to co znajdziemy w kuchni. Jeśli jesteśmy gotowi eksperymentować warto spróbować zrobić maseczkę z groszku czy białej fasoli. Wbrew pozorom do tworzenia kosmetyków nadaje się również pomidor czy też pietruszka. Każde z tych warzyw przyniesie inne korzyści dla naszej skóry. Do tworzenia maseczek możemy wykorzystać także warzywa dostępne nam już raczej pod koniec letnich dnia jak kabaczek czy dynia, które szczególnie sprawdzą się do cery wrażliwej.