Przekłuwanie uszu – jak dbać?

Pexels / Pixabay

Pielęgnacja skóry i całego ciała jest bardzo ważna, ponieważ ma realny wpływ na ogólny stan zdrowia i samopoczucia. Wykonywanie jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych lub modyfikacje mające na celu zmienić wizerunek, bywają bardzo korzystne. Jednak niosą także za sobą pewne ryzyko i jednocześnie konieczność szczególnego dbania o wrażliwą skórę i miejsca przerwania struktury naskórka.

Codzienna pielęgnacja po zabiegu

Zastanawiając się ile kosztuje przebicie ucha u kosmetyczki rzadko zastanawiamy się nad elementami składającymi się na cały koszt. Ogromne znaczenie ma przede wszystkim przebieg całej procedury oraz sterylność używanych narzędzi. Aby narzędzie było czyste i odpowiednio przygotowane do zabiegu, powinno być odebrane od profesjonalnej firmy lub wyjęte z autoklawu. Możliwe jest także wykorzystywanie jednorazowych narzędzi, takich jak igły. Wszystkie te środki i procedury mają na celu zadbać o bezpieczeństwo klienta i stan skóry. Ucho, w którym przekłucie zostało wykonane zabrudzonymi narzędziami lub używaną igłą, z pewnością będzie się dłużej goić. Możliwość wystąpienia zakażenia jest bardzo wysoka, ponieważ każdy inaczej reaguje na tak poważne ingerencje w strukturę skóry. Najważniejszym krokiem do szybszego zagojenia się rany po przekłuciu ucha, jest bezwzględne stosowanie się do zaleceń osoby wykonującej usługę. U niektórych, najlepszym sposobem jest pozostawienie kolczyków w uszach bez wyjmowania przez nawet kilka tygodni. Natomiast u osób, których skóra wydziela ropę lub inne wydzieliny, konieczne będzie wyjęcie kolczyków i dokładne odkażanie rany.

Zarastające dziurki

W niektórych sytuacjach zdarza się, że przekłute w uszach dziurki po pewnym czasie zaczynają zarastać. Najczęściej spowodowane jest to nienoszeniem kolczyków regularnie i pozostawianiem ich samym sobie. W przypadku lekkiego zarośnięcia, czasem wystarczy jedynie bardzo delikatnie przebić błonkę końcówką kolczyka lub małą igiełką. Natomiast jeśli dziurka całkowicie zarosła, konieczne będzie ponowne skorzystanie z usług profesjonalisty i przekłucia dziurek raz jeszcze.